Účinky Açaí

Díky pozitivním účinkům na zdraví člověka je açaí považované za jednu z nejzdravějších potravin na naší planetě. A čím je to açaí vlastně tak zvláštní? Jaké jsou účinky açaí?

Především je velmi dobrým zdrojem energie při psychické a fyzické zátěži

Domorodé kmeny amazonské džungle používaly açaí jako energetickou podporu (povzbuzení) při lovu a podpůrný zdroj sexuální energie. Toto ovoce napomáhá zvládat jak zvýšenou tělesnou aktivitu, tak psychickou zátěž, například v období zkoušek nebo pracovního stresu.  Ovoce açaí je bohaté na aminokyseliny. Tedy účinky açaí? Aby svaly správně fungovaly a výkonnost stoupla, potřebujeme aminokyseliny.  Aminokyseliny v kombinaci s esenciálními mastnými kyselinami v açaí pomáhají spalovat tuk efektivněji a svaly rostou rychleji.

Pročišťuje organismus a zbavuje ho škodlivých látek

Nenasycené mastné kyseliny mají schopnost v krevním oběhu odbourávat nasycené mastné kyseliny, které jsou příčinou únavy a slabosti.

Redukuje hmotnost a pomáhá efektivnějšímu spalování tuků, čímž pomáhá udržovat štíhlou a sexy postavu

Přírodní kombinace antioxidantů, esenciálních mastných kyselin, aminokyselin a fytosterolů v açai podporuje zlepšení tělesných funkcí, snažší zpracování potravy, lepší trávení a efektivnější spalování tuků. Pravidelná konzumace açaí je přírodní a bezpečná cesta jak zhubnout a vypadat mladě. Dlouhodobé užívání açaí má za následek postupné a zdravé snižování hmotnosti.

Předchází nádorovým onemocněním a výrazně pomáhá při jejich léčbě

Açaí je nejsilnější přírodní antioxidant a v těle působí jako zásadní zdroj energie. Je potřebný při posílení buněk a v boji s volnými radikály. Volné radikály jsou velmi malé molekuly, které vznikají jako nežádoucí produkt metabolismu živých organismů. Napadají buňky v těle, poškozují DNA, a tím způsobují různé nemoce. Existuje několik výzkumů, které dokazují schopnost açaí bojovat s rakovinou.

Podporuje imunitní systém

Přírodní kombinace antioxidantů, esenciálních mastných kyselin, aminokyselin a fytosterolů podporuje imunitní systém organismu jako přirozenou ochranu před nemocemi.

Mezi účinky açai patří i pročištění organismu a zbavování ho škodlivých látek

Nenasycené mastné kyseliny mají schopnost v krevním oběhu odbourávat nasycené mastné kyseliny, které jsou příčinou únavy a slabosti.

Podporuje kardiovaskulární systém a zvyšuje jeho odolnost, snižuje hladinu cholesterolu v krvi

Esenciální mastné kyseliny a antioxidanty v açaí bojují proti srdečním onemocněním. Ty samé kyseliny pomáhají také při vstřebávání potřebných vitamínů A, E, D a K. Esenciální mastné kyseliny a antioxidanty v açaí bojují se zlým cholesterolem (LDL), přičemž zároveň zvyšují prospěšný cholesterol (HDL).

Zvyšuje schopnost koncentrace, zlepšuje zrak

Açaí obsahuje kyselinu linolovou (omega-6). Lidské tělo potřebuje esenciální mastné kyseliny pro optimální funkci všech orgánů, hlavně mozku a očí. Açaí zvyšuje sexuální energii a pomáhá tělu vstřebávat důležité vitamíny – jako A, E, D a K.

Předchází onemocněním trávícího traktu a napomáhá dobrému trávení

Açaí obsahuje více než 40% vlákniny a její dostatek má preventivní účinek proti rakovině tlustého střeva, pozitivně ovlivňuje rychlost vstřebávání živin, zvětšuje objem trávené potraviny, a tím prodlužuje pocit sytosti. Vláknina chrání i před vznikem cukrovky a jiných metabolických chorob; pomáhá snižovat cholesterol.

Předchází ledvinovým onemocněním

Zpomaluje proces stárnutí buněk a vyhlazuje vrásky